پادکست شخصی

پادکست شخصی زیرمجموعه‌ی پروژه‌ی محتوای شخصی است. اگر در مورد پروژه‌ی محتوای شخصی نخوانده‌اید می‌توانید این‌جا در موردش بیشتر بدانید.

 
 

پادکست شخصی هر چهار ماه هفت نسخه‌ی منحصربه‌فرد برای هفت گروه یک یا دونفری منتشر می‌کند. هرشماره یک شنونده‌ی مهمان هم دارد که برای یک شماره مهمان پادکست شخصی است.

از طریق ایده‌ی صدای شنوندگان، اعضای پادکست شخصی برای یکدیگر محتوای شخصی تولید می‌کنند.

پادکست شخصی پادکستی است که در آن محتوای شخصی در قالب پادکست تولید می‌شود. هر شماره‌ی پادکست تعدادی نسخه دارد (نسخه‌ی ۱، ۲، ۳ الی …) که هر نسخه منحصربه‌فرد و برای افراد محدود (یک یا دو نفر) ضبط شده است. هر گروه از افراد که یک یا دو نفر هستند هر چهار ماه یک‌بار نسخه‌ی خود را دریافت می‌کنند. ساختار تمام نسخه‌ها شبیه به هم است که معمولا توسط یک مجری (امین) و یک کارشناس (آقای گچ‌پزان) اجرا می‌شود ولی در طی هر نسخه مسائل و دغدغه‌هایی که صاحبان هر نسخه دارند توسط مجری مطرح و توسط کارشناس بررسی می‌شوند؛ در نتیجه هر نسخه کاملا منحصربه‌فرد برای شنوندگانش تولید شده. در این مابین موسیقی و صدای فیلم‌های مرتبط به موضوعات نیز پخش می‌شود.

اعضای پادکست شخصی بعد از شنیدن نسخه‌ی خود موظف هستند در مورد موضوعات اعضای دیگر که برای آن‌ها در قالب یک لیست ارسال می‌شود صدا ضبط و ارسال کنند تا صدایشان به‌صورت صدای شنوندگان پادکست در نسخه‌های همدیگر پخش شود. از این طریق بین افراد گروه‌های مختلف ارتباط برقرار می‌شود. همچنین اعضا حق ندارند فایل نسخه‌های خود را در فضایی عمومی منتشر کنند ولی اجازه دارند آن را برای دوستانشان پخش کنند.

برای مثال یکی از اعضای پادکست به‌دنبال خانه اجاره‌ای می‌گردد و همچنین می‌خواهد اپلای کند. در نسخه‌اش مجری و کارشناس در مورد این دو مسئله با هم بحث می‌کنند تا به راه‌حل‌هایی برای حلش برسند. از طرفی از اعضای دیگر پادکست خواسته شده تا نظرشان را در مورد این دو مسئله به صورت صدای ضبط شده برای پادکست شخصی بفرستند تا در میان صحبت‌های مجری و کارشناس به‌صورت نظر شنوندگان پخش شود.

 
 

پروژه‌ی پادکست شخصی را سال ۹۷ شروع کرده‌ام و امسال در حال ادامه دادن آن هستم. اعضای آن را دوستان نزدیکم که با دغدغه‌ها و زندگی شخصی‌شان آشنا هستم شکل می‌دهند. سعی دارم علاوه بر این‌که من برای آن‌ها محتوای شخصی و خلاقانه تولید می‌کنم، به آن‌ها انگیزه بدهم تا برای من و دوستان نزدیک دیگرم (که ممکن است آن‌ها را نشناسند) محتوای شخصی تولید کنند.

 
logo-samandehi